Размер текста:    Печать

Все, кто сбежал из ВСУ до марта 2015 года, могут жить спокойно - их амнистируют

06 ноября 2017, 20:16
Все, кто сбежал из ВСУ до марта 2015 года, могут жить спокойно - их амнистируют

Військова прокуратура Західного регіону України роз'яснює та повідомляє, що 7 вересня 2017 року набрав чинності Закон України «Про амністію у 2016 році», підписаний Президентом України 2 вересня поточного року.

Відповідно до Закону від відбування покарання у виді позбавлення волі та від інших покарань звільняється окрема категорія військовослужбовців.

В основному це ті особи, які самовільно залишили військову частину або місце служби, цим самим вчинивши кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1, 2 або 3 ст. 407 КК України.

Водночас, звертаємо увагу, що до вказаної категорії не належать особи, які вчинили військові злочини після 5 березня 2015 року. Власне, після введення в КК України поняття «вчинення злочину в умовах особливого періоду» та посилення санкції за такі злочини. На прикладі ст. 407 КК України йдеться про її ч. 4 і5.

Також, звільняються засуджені військовослужбовці, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, отримали статус учасника бойових дій, якщо тільки вони не вчиняли діяння, передбачені ч. 2, 3 і 4 ст. ст 408 та 410, ч. 2, 3 і 4 ст. 411 КК України.

Звільняються від відбування покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні захисники, засуджені за вчинення злочинів невеликої та середньої тяжкості.

Виключно тільки цей Закон дозволяє українським воїнам-захисникам вийти на волю. Амністія поширюється тільки на тих, хто не здійснював тяжких та особливо тяжких злочинів. Насамперед тих, хто не скоїв злочинів проти основ національної безпеки України, рецидивних злочинів, зловживання владою або службовим становищем, тощо. Більш детальний перелік категорії осіб, до яких амністія не застосовується, визначений в ст. ст. 9, 13 Закону, ст. 86 КК України та ст. 4 Закону України «Про застосування амністії в Україні».

Закон підлягає виконанню протягом трьох місяців.

Військові прокурори Західного регіону України звертаються до усіх військовослужбовців, на яких поширюється дія Закону, яким повідомлено про підозру, щодо яких здійснюється або зупинено досудове розслідування, здійснюється судове провадження, а також уже засуджених військовиків. У кожної особи є реальна можливість повернутися до повноцінного життя.

Також закликаємо батьків, друзів та родичів військовослужбовців допомогти виправити їхнє майбутнє. Адже під вимоги Закону України «Про амністію у 2016 році» у Західному регіоні України підпадає понад 190 осіб. Зокрема, понад 100 засуджених осіб та 90 – до яких можливо застосувати вимоги Закону та обвинувальні акти стосовно яких перебувають на розгляді в судах. Близько п'яти десятка осіб уже скористалися своїм шансом.

По материалам: glavnoe.ua
Добавить комментарий:
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введите верный ответ